Karališkas tigras | Širdies melodija
16153
post-template-default,single,single-post,postid-16153,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_non_responsive
 

Širdies melodija

Gala 2011 kovas
Ugnė Ranevskytė

Žvaigždžių duetai“ dovanojomums nepamirštamų akimirkų. Dainuojantys aktoriai, politikai ir verslininkai užlipę ant profesionalios scenos džiugino ir stebino žiūrovus. Tačiau projektai baigėsi, o dainos išliko. Dar daugiau -verslininkui, „Karališkotigro“ imperijos magnatui Mečislovui Subeliui jie atvėrė duris į didžiąją sceną. Duris, kurios, regis, buvo užvertos visam laikui.

Prieš ketverius metus su žaviąja Donalda Meiželyte užlipusį ant scenos Mečislovą užgriuvo komplimentų audra: stiprus švarus vokalas, platus balso diapazonas stebino net visko mačiusius profesionalus. Nuo to laiko dainuojantis verslininkas su kompozitoriumi Algimantu Raudonikiu ir „Trimito“ orkestru išvažinėjo visą Lietuvą, išbandė kone visas didžiausias Lietuvos scenas: koncertavo Vilniaus ir Kauno filharmonijose, o Nacionaliniame operos ir baleto teatre per kompozitoriaus Algimanto Raudonikio jubiliejų atlikęs ,,Klouno“ dainą pasakojo: „Puiki scena. Didelė, tačiau jauki, iš jos jaučiamas puikus santykis su žiūrovais“…“ Daugiausia buvo susirinkę salėje Kaune: Operetės festivalyje atliktos „Misterio Ikso“ arijos iš Imrc Kalmano operetės „Cirko princesė“ klausė daugiau nei 10 000 žmonių. „Per tokio Iygio renginius ne juokais prakaituoja ir didžiausi sce­nos profesionalai“,- neslepia Mečislovas. Išėjimą į didžiąją sceną, jis lygina su šuoliu parašiutu: „Drebi, kol neiššokęs, o iššokęs tas tris minutes, kai skrendi žemyn, tave neša adrcnalinas.Tu pakliūvi į dainą: ne dainuoji o išgyveni tą dainą, tą veiksmą. Atiduodi publikai kiekvieną dainoje sudėtą jausmą, užkreti jais. Aplodismentai – tai parašiuto išsiskleidimas. Išeini ir jauti, kad gautas adrenalinas tave lydi visą mėnesį.“ Dainininkas prisipažįsta: artimiausias jam – jausminis, „sinatriškas“ stilius, daina, kuria bendrauji su visa sale, kalbiesi su ja.

Tačiau mažai kas žino, kad iš tikrųjų Mečislovas – ne dainuojantis verslininkas, o sėkmingą verslą sukūręs… dainininkas .Tiesiog prieš 20 metų jaunas potencialus dainininkas neapskaičiavo jėgų ir susiplėšė balso stygas. „Kai netekau balso, reikėjo susimąstyti – kodėl, kodėl dabar, ką padariau ne taip“,-šypsosi dainininkas. Kuro aparatūros gamyklos estradinio ansamblio kolektyvas, kuriame dalyvavo ir jaunas gamyklos meistras Mečislovas, su liaudies cirko ,Jaunystė“ programa „Estrados cirko reviu“ išvažinėjo visą Lietuvą, dalyvavo ne viename konkurse. ,,Be abejo, koncertuodavome ir už pinigus: renginių sąrašą sudarydavome prieš 4 mėnesius. Važiuoji iš renginio į renginį, dainuoji gyvai – ne vieną dvi dainas, o tris keturias paras iš eilės. “’Tada ir nutiko – plyšo balso stygos. Regis, apsivertė visas pasaulis. ,,’Iai buvo puiki pamoka,- filosofiškai nusiteikęs Mečislovas. – Niekas nenutinka veltui. Jei Dievasatima tai, kąturi brangaus,-tik tiktam, kad rastum savo vietąir suvoktum gyve-nimovertę… Jci kas nors ncpav yko, vis tick rei-kia palengva eiti savo svajonės link ir pavyks taip,kaip nėnesvajojai.

Gyvenimo pilnatvė yraharmonija. Gyvcnimas- kaip gitara: pra-praeitis, ateitis,dabartis- jos stygos, o pati ploni-ausiastyga – meilė. Tik tada, kai jos dera, gali sugroti savo gyvenimo muziką. Net jei moki groti, turi derinti stygas. Kiekvieno mūsų gyvenimo tikslas—meilė: žmogui, pasauliui, Dievui,o muzika – raktas į ją. Tad trūkus vienai stygai, teko imtis kitų. reikalų, sukūriau verslą. (Juokiasi) Tylėjau, pamiršau dainavimą .Viduje aš visada dainavau, manyje visada skambaširdies melodija. Tam reikėjo patylėti penkiolika metų. Užauginti vaikai, ,,Tigras“, supranti tą gyvenimą be iliuzijų, atsiranda galimybė išpildyti slapčiausias svajones.“ Ir Dievas dovaną grąžino – ne bet kaip. Kadaise Mečislovas buvo aukštas tenoras, o po traumos jo balsas tapo lyriniu aksominiu baritonu. Dabar jis gali dainuoti operą, operetę, seną gerą estradą, romansus. Tuomet jaunuolis net svajoti negalėjo, kad su juo sveikinsis tokie lietuvių kompozitoriai, kaip Algimantas Raudonikis ir Mikalojus Novikas. O dabar… Dabar Mečislovas mieliausiai dainuoja senųLietuvos grandųspecialiai jam kuriamas dainas. ,,Kitaip negaliu. Atlieku dainas. kurias iš tikrųjųišgyvenu, kurioms pritariu, kurias galiu padovanoti su visomis emocijomis ir tiesa. Tai turi ypačsenoji estrados mokykla.“ M.Noviko dainos – senoji „Putinai“ ir naujos, kurias jau dabar galima išgirsti sėkmingai atliekamas konkurse ,,Nauja daina“. Ir, be abejo, netrukus pasaulį išvysiančiame naujame Mečislovo dainų albume. Kuriame dainos skambės ne tik švariai, gražiai, melodingai, bet ir iš visos širdies.

dr

„Gyvenimas – kaip gitara: praeitis,ateitis, dabartis -jos stygos, o pati ploniausia styga -meilė. Tik tada, kai jos dera, gali sugrotisavo gyvenimo muziką“