12 PROVOKACIJŲ

Veikli 2004/2005 Sausis Nr. 6
Ištrauka iš Birutės Pečkytės straipsnio

„VEIKLI“ surengė veiklių VYRŲ ATVIRUMO AKCIJĄ: ką stiprioji lytis iš tiesų mano apie karjeros siekiančias moteris. Žodžiu, tokias pat kaip ir jie patys. Veiklias, sumanias, energingas, tvirtai mokančias pasakyti „ne!“…
Perskaičiusios šešių vyrų pasisakymus apie veiklias moteris, būsite maloniai nustebintos jų atvirumu, drąsa, šmaikštumu. Na, o „VEIKLI“ redakcijai belieka pripažinti, kad lietuviai vyrai tolerancija ir supratingumu nė kiek nenusileidžia vakariečiams.

MEČISLOVAS SUBELIS
Salono „Karališkas tigras“ direktorius

1. Ideali VEIKLI MOTERIS – tai…
… vyras (smagiai nusijuokia). Mėgstu sakyti, kad moteris – tai ne žmogus. Tai daugiau nei žmogus, ji tarsi dievybė, sukurta tam, kad mus, vyrus, įkvėptų kilniems tikslams ir dideliems darbams. Na, o jeigu rimtai, mane žavi veiklios asmenybės, spinduliuojancios moteriškumu.

2. Ko niekada neleidžiate sau, bendraudamas su veiklia moterimi?
Nė minutėlei užsimiršti, kad prieš mane sėdi moteris.

3. Veikli moteris ir veiklus vyras – raskite dešimt skirtumų.
Nuoširdžiai apgailestauju, kad šiais laikais daugelis moterų priverstos aukoti savo asmeninį laiką darbui. Štai kodėl ji praranda daugelį nuostabių savybių, kurias vyrai ypač vertina. Tai – atvirumas, prisirišimas, gebėjimas užjausti ir suprasti kitus, šiluma. Praradusi šias savybes moteris neišvengia nesėkmių asmeniniame gyvenime. Neretai ji įgyja tipiškų vyriškų bruožų: ambicingumą, agresyvumą, gebėjimą priimti spontaniškus sprendimus, poreikį lenktyniauti, nepriklausomybę, siekimą tapti lydere. Mano manymu, veikli moteris – tai stipri asmenybė, nepraradusi moteriško žavesio.

4. Kuo lietuvės veiklios moterys skiriasi nuo užsieniečių?
Lietuvaitės kur kas elegantiškesnės, turi subtilų skonį. Drąsiai galiu pareikšti: mūsų moterys – pačios gražiausios!

5. Kuo jus gąsdina veiklios moterys?
Jos manęs visiškai negąsdina. Tiesą sakant, su veikliomis moterimis kur kas paprasčiau bendrauti nei su veikliais vyrais.

6. Ar jūsų gyvenimo moteris yra veikli? Jei taip, ar dėl to nenukenčia (jei esate nevedęs – nenukentėtų) šeima?
Išties, mane supa tik veiklios moterys. O aš taip norėčiau, kad manęs namuose lauktų tik… Moteris iš didžiosios raidės. Ne namų šeimininkė, o asmenybė.

7. Kur silpnoji veiklių moterų vieta?
Jų jėgoje.

8. O kur slypi jų jėga?
Jų silpnume.

9. Ar kada nors teko sau pačiam prisipažinti, kad veikli moteris jus nugalėjo?
Gyvenime pasitaikė tokių situaciju, kai moteriai atrodė, jog ji mane nugalėjo… Tačiau praėjus ilgesniam laiko tarpui, ji suvokė, kad moteriai lenktynlauti su vyru neverta: nuo šių lenktynių nukenčia ji pati.

10. Kaip dažnai veiklios moterys, jūsų nuomone, susiduria su vyriškuoju šovinizmu?
Manau, kad moterų siekis tapti savarankiška, gana dažnai sutinka vyrų pasipriešinimą. Pats asmeniškai labai stengiuosi suprasti moteris.

11. Ar kartais nesinori bent jau mintyse pasakyti: „Moters vieta – virtuvėje!“
Tikrai ne. Namų tvarkytoja man būtų neįdomi.

12. Ar sutiktumėte, kad jums vadovautų moteris?
Jei vadovaujant moteriai verslas labiau suklestėtų – užleisčiau jai savo vietą. Tačiau, kad ji vadovautų mano gyvenimui – tikrai ne.

Kalbino Birutė Pečkytė
žurnalas karjeros moteriai „Veikli“