BASUTES PIRK ŽIEMĄ, KAILINIUS – VASARĄ

Brigita 2008 balandis
Deimantė Zailskaitė

uzk

Liaudies išmintis, mielosios, irgi sensta. Tai laužiu ne iš piršto, o perlėkusi sostinės kailių parduotuvės. Ieškodama tinkamo varianto ir pavasarinių nuolaidų, susidariau įspūdį, kad tokiu metu kailinius gali rinktis tik iš skurdaus prekių likučio. Kas iš to, jei apytuštėje parduotuvėje, apsupta neturinčių ką veikti pardavėjų, nusipirkti kailinius, o rudenį grauši nagus, išvydusi tokius, apie kuriuos svajojai, na, jei ne visą gyvenimą, tai bent išeidama jų ieškoti. nauja kailinių kolekcija parduotuvėse pasirodo vasaros pabaigoje.

Nuolaidos. Sakoma, kad vasarą kailių parduotuvėse – didelės nuolaidos.Savo akimis mačiau, kaip taikoma 15-20proc. nuolaida, tačiau nečiupinėjau kailinių, kurių būtų nukritusi 70 proc.Sako, būna.

Pirkėjų įpročiai. Kailiniai yra ilgalaikė investicija, tačiau, pasirodo, kad gali nusibosti ir nenešioti kailiniai, vien tik kelerius metus prakaboję spintoje. Tokiais atvejais pasiturinčios moterys perka naujus. Vieno salono pardavėja prasitarė, kad kelios klientės kailinius perka kasmet, o esant nuolaidoms, parduotuvę nusiaubia su draugių būriu. Kai kurių moterų spintose kailinių – vos ne kaip vakarinių suknelių. Dėl atšilusio klimato itin paklausūs kirptų avikailių, karakuliųkailinukai, tačiau vargu ar tokius pasirnks puošeivos. Daugelis klaidingai mano, kad audinės kailis labiau tinka vyresnėms moterims. Tai priklauso nuo modelio: jaunos moterys paprastai renkasi trumpus, prigludusius ir įliemenuotus audinių kailinius su diržu ar gobtuvu. Pastebima tendencija, kad didėja bebrų kailinių paklausa, ypač gelsvos, kaštoninės ir juodos spalvos.

Išeitis. Jeigu jums skubiai prireikė kailinių ir nepavyksta rasti tinkamo varianto, nenusiminkite: kailinius siuvantys salonai priima ir individualius užsakymus. Pasitarusi su modeliuotoju, galėsite pati susikurti kailinių modelį. Aišku, ši paslauga bus brangesnė.

Eksperto žodis

Odos ir kailio drabužių salono „Karališkas tigras“ savininkas Mečislovas Subelis

Jo nuomone, kailių versle nėra tokių vokų kaip pasenęs ar naujas modelis: „Čia didelių naujovių neišrasime. Stengiamasi, kad kailiniai išliktų madingi tiek laiko, kiek žmogus juos nešiotų. Orientuojamasi į klasiką: dažniausiai modeliai esti arba įliemenuoti, arba tiesaus kirpimo, o mados tendencijas atspindi detalės, kurias, reikalui esant, galima ir nuimti“.

Rudens- žiemos kolekcijose karaliauja skustu audinių, bebrų ir ruonių kailiniai. Anot M.Subelio, bebrų kailiniai labai praktiški, šilti ir atsparūs vandeniui. Neliks nepastebėti ir ruonių kailiniai, jie ne tik labai gražus, bet ir puikiai nešiojami. :“Naujoje kolekcijoje vyrauja ne margi, o vienspalviai ir tamsesni kailiniai, tokius lengviau išvalyti ie nešioti“, – sako M.Subelis.

Priežiūros pradžiamokslis

Ką „veikti“ su kailiniais vasarą. Kad kailiniai gerai išsilaikytų ir neprarastų grožio, juos reikia tinkamai prižiūrėti. Pateikiame keletą patarimų:

  • Po žiemos geriausia juos išvalyti pas specialistą.
  • Kailinius laikykite specialeme orui laidžiame maiše arba vėsoje ir sausoje patalpoje. Maišą vienose parduotuvėse gausite su pirkiniu dykai, kitose – už tam tikrą sumą. Ilgai naudojamą maišą, saugantį nuo drėgmės ir kenkėjų, galima ir įsigyti (50-60Lt.). Šiukštu kailinių nelaikykite plastikiniame maišelyje, verčiau iš dviejų paklodžių pasiūkite maišą.
  • Kailiniams reikia kvėpuoti, todėl spintoje išskirkite jiems daugiau vietos, retkarčiais pakabinkite kambaryje ar balkone. Juos galima laikyti irrūsyje, tačiau tik tokiu atveju, jeigu jame nedrėgna.
  • Apsitrynus rankogaliams ar diržo sričiai, nuneškite siuvinį meistrui, kuris atnaujins kailį, ir paltas bus vėl it naujas.