TEGUL NESUPYKSTA ŽVAIGŽDĖS…

Brigita 2006 Lapkritis
Žydronė Debesytė

Mūsų parduotuvės savo asortimentą dažniausiai skiria kuriai nors vienai pirkėjų grupei“, – pastebi odos ir kailio drabužių „Karališkas tigras“ savininkas Mečislovas Subelis. O Vilniuje, Laisvės prospekte 125A, pasaže „Pas Juozapą“ įsikurusiame salone, susitinka visi – žinomi verslininkai, pirmieji salies politikai, pramogų pasaulio žvaigždės ir mes, paprasti mirtingieji.

Kur paslaptis? „Karališkas tigras“ visų simpatijas pelno dėl maksimaliai plataus asortimento, tinkančio kiekvienam. Salono šeimininkas beveik trisdešimties gamintojų iš viso pasaulio gaminius grupuoja į tris lygius – aukštą, labai aukštą ir aukščiausią. „Tik noriu pabrėžti, kad visų grupių drabužiai yra labai geros kokybės, nes prastų prekių neturime nė vienos“, – priduria pašnekovas.

Pirmąją prekių grupę galima apibrėžti kaip aukštos kokybės jaunimo ekonominę liniją – tai žinomų Olandijos, Belgijos, Graikijos gamintojų odos ir avikailio drabužiai. „Tačiau jaunimo linija jie vadinami tik todėl, kad šių gaminių kaina nedidelė, – pasakoja M.Subelis.

– Keista, tačiau daug turtingų Lietuvos žmonių renkasi būtent sios linijos gaminius kasdienai, nes tai praktiškas sprendimas“. Šių odos ir avikailio drabužių kainos svyruoja nuo 700 iki 1000 litų.

Antrojoje linijoje atsiduria Ispanijos, Italijos, Prancūzijos gamintojai, taip pat Kanadoje siuvami bebrų, Argentinoje – nutrijų kailiniai. Šiai grupei priskiriami ir audinių kailiniai iš San Marino
– laisvosios ekonominės zonos, kur prekės nepabrangsta dėl mokesčių. „Juk ateina laikas, kai perki pirmuosius audinių kailinius, -tada ypač skaičiuoji pinigus. Tokiu atveju siūlome rinktis Graikijos ar San Marino produkciją, nes už jų gaminius mokama palyginti nedaug, bet gaunama auksta kokybė“,
– pasakoja M.Subelis. šios linijos kainų amplitudė -1500-5000 litų.

O trečiosios grupės gaminių ieško tie, kurie siekia turėti geriausią drabužį visoje Europoje ar net pasaulyje. „Juk žmogaus norai visada atsiremia į troškimą būti geriausiam – ir kalbant apie darbą, ir apie asmeninius santykius. Moterys nori būti vienintelės savo vyrams, aplenkti visas konkurentes, o vyrai – kitus garbintojus. Taip pat ir su drabužiais, – pasakoja salono savininkas. – Kad patenkintume šį poreikį, į Lietuvą atvežame vardinius drabužius. Tai geriausi italų, prancūzų, suomių dizainerių darbai“. Tai gali būti avikailiai, puošti sabalais, vienetiniai itališki audinių kailiniai ar sabalų, lūšies kailiniai. „Visa tai rasite mūsų salone“, – uztikrina M.Subelis. Kiek tokie kūriniai kainuoja? Nuo 6000 iki 70 000 litų, nors ir tai dar, žinoma, ne riba.

Devintus metus veikiantis salonas, kaip ir galima manyti, neatskleidžia savo klientų – kas, ką ir už kiek įsigyja. „Bet kaip išimtį galiu pasakyti, kad visai neseniai pas mus pirkosi garsi Lenkijos dainininkė Maryla Rodowicz. Ji į saloną užsuko pasibaigus koncertui Vilniuje“, – pasakoja M.Subelis. Žinoma dainininkė išsirinko net penkis gaminius iš „Karališko tigro“ kolekcijos ir liko jais labai patenkinta. Taip pat, kaip ir vakar į saloną užsukusios brandaus amžiaus moteris su dukra – dėl jų parduotuvės darbo laikas buvo pratęstas pusvalandžiu, kol jos išsimatavo visus patikusius modelius.

„Tegul nesupyksta mūsų žvaigždės – „Karališko tigro“ salone visi aptarnaujami su išskirtiniu dėmesiu. Nors turiu pripažinti, kad su tikromis asmenybėmis bendrauti ypač įdomu, – pasakoja M.Subelis. – Pavyzdžiui, M.Rodowicz man paliko ne tik išore, bet ir vidumi ypatingai gražios moters įspūdį. Be to, ji papasakojo, kad jaučiasi tikra vilnietė – senoji „Gulbės vaistinė“ priklausė jos tėvams.

Taigi, visus be išimties kviečiu į „Karališką tigrą“ maloniai pabendrauti ir pasirūpinti, kad ne tik nesušaltumėt žiemą, bet ir kad atrodytumėt kaip tikra žvaigždė. Iki!..“

PATARIMAI SKAITYTOJOMS

Kaip išsirinkti odinį drabužį

• Geriausia pirkti specializuotose odinių drabužių parduotuvėse – rasite didesnę pasiūlą ir šią sritį išmanantį personalą.

• Jei parduotuvėje jausite odos kvapą, žinokite, kad čia oda išdirbta blogai – nuo jos atsiduoda cheminių medžiagų likučiais. Kokybiška oda yra bekvapė.

• Vidinėje gaminio pusėje odą patrinkite spiritiniu tirpalu – jei juoduoja ar dažosi, sakykite ačiū, nes netrukus taip nubluks visas gaminys.

• Gera oda turi būti minkšta.

• Gerai apžiūrėkite drabužį, ar jis pasiūtas iš vienodos rūšies odos. Nė vienas gabalėlis neturi išsiskirti spalva, struktūra, negali raukšlėtis. Iš žemesnės rūšies odos pasiūtas gaminys turi kainuoti atitinkamai.

• Vidinėje drabužio pusėje turi būti įsiūti priežiūros ir valymo ženklai. Jei jų nėra, vadinasi, gamintojas neprisiima jokios atsakomybės už gaminio tolesnį dėvėjimą (gal jis vienkartinis?). M.Subelis pataria, kad išskirtiniais atvejais prieš perkant retą ar brangų gaminį iš odos, verta pasikonsultuoti su valyklų specialistais – ar ateityje jie galės šį drabužį prižiūrėti.