TOBULAS MOTERIŠKUMAS

Sveikata ir grožis 2006 Lapkritis
Goda SAKALAUSKAITĖ

„Kailiniai nėra skirti sušildyti. Tai – puošmena“, – sako odos ir kailių salono „Karališkasis tigras“ savininkas Mečislovas Subelis.

Šios žiemos „Karališkojo tigro“ kailinių kolekcija, pasak Mečislovo Subelio, akivaizdus įrodymas, koks puošnus, įvairus ir netikėtas gali būti kailis.

„Sabalų, audinių, lūšių, lapių, ponių, kengūrų kailiai – stulbinama įvairovė“, – kalba M.Subelis. Šį sezoną madingiausi netikėti jų deriniai: pitono odos paltas su sabalų bei audinės detalėmis, kirptos audinės drabužis su ilgesnio, nekirpto, kailio apykakle, kišenėmis bei rankogaliais, kailiniai su nėrinių apykakle ir kitos variacijos, kur kartu atsiduria paprastas audinys, kailis bei oda. Naujos technologijos leidžia kailiui įgauti visiškai neįprastą išvaizdą. Iš pirmo žvilgsnio iš jo pasiūtas švarkas atrodo džinsinis ar velvetinis. Tik pačiupinėjus įmanoma suprasti, kad tai dar vienas kailio variantas.

Pagrindinis šio sezono kailių mados akcentas – moteriškumą paryškinančios formos. Kailiniai turi būti pasiūti į liemenį, su diržu, plačiomis sagtimis bei rankogaliais, jų nugara – puošta originaliomis detalėmis. Mada grįžta į septintąjį ir aštuntąjį dvidešimtojo amžiaus dešimtmetį. Pasak M.Subelio, „madą šiek tiek pakeitė dvidešimt pirmasis amžius, tačiau esmė lieka – absoliutus moteriškumas. Nors šio sezono viršūnė – trumpi kailiniai švarkeliai, klasika visada gražu. Išties gundantis kailinių ilgis – maždaug trys pirštai žemiau kelių. Tokius dėvėjo Marilyn Monroe. Juk nauja – tai pamiršta sena“.

Norint atrodyti stilingai ir jaunatviškai, geriausias pasirinkimas trumpas odinis liemenuotas švarkelis, kuris pabrėš moteriškumą ir eleganciją. Madingiausios šį sezoną natūralios spalvos. Neįmanoma prašauti puošiantis nedažytais ruonio, lapės, audinės kailiais. Ypač prabangiai atrodo tikras leopardo raštas. O dirbtinius mėlynus ar žalius atspalvius vertėtų kuriam laikui paslėpti spintoje.

Prie prabangių kailinių reikėtų derinti subtilius aksesuarus. Ponio kailio pirštinės ar rankinės su audinės kailio aplikacijomis – tik keli pavyzdžiai.